2021-03-06

"Ötletek a pályázatra:

A témát szabadon, nagyon sok féle nézőpontból is fel lehet dolgozni. A segítség számtalan helyen megmutatkozhat. Íme néhány téma inspirációul. A segítség szólhat:

  • rokonoknak: szülőknek, nagyszülőknek, testvéreknek
  • szomszédoknak,
  • iskolatársaknak, pedagógusoknak,
  • barátoknak,
  • közösségeknek,
  • lakókörnyezetnek,
  • stb.

Igazán széles körben és ötletesen feldolgozható téma, amivel nem csak a pályázaton szerzett elismeréssel, de a segítéssel elért sok-sok pozitív változással is büszkélkedhetnek a pályázók.

 

Milyen korosztálynak szól a pályázat?

A pályázatot kifejezetten 3-18 éves gyerekek részére hoztuk létre. Mivel teljesen más alkotás várható egy 3 és egy 18 éves gyerkőctől, így külön értékeljük az óvodások, a kisiskolások, felsősők, középiskolások/gimnazisták és a sajátos nevelési igényűek alkotását.

A nevezés fajtái:

Van lehetőség egyéni és csoportos pályázatra is. S hogy minden gyermek megtalálhassa a hozzá illő kifejezési módot, így kétféleképpen is részt lehet venni rajta.

  • Vagy rajzos techikával,
  • vagy cselekedettel tudja megmutatni, hogy miként tud barátságos lenni másokhoz.

 

RAJZ:

A “Segíteni jó, segíteni menő!” rajzpályázatra bármely technikával készített rajz, festmény, ragasztott kép, batikolás, montázs, vegyes technika, stb. beküldhető, ami megmutatja a segítség pozitív erejét.

 

CSELEKVÉS:

Ha inkább cselekvéssel szeretné megmutatni példa értékű viselkedését, akkor arra is van lehetőség. Természetesen tanári, nevelői, vagy szülői segítséget is igénybe lehet venni a kitalált feladat jellegétől függően.

Ebben az esetben fényképekkel vagy videóval megörökített, CD lemezre kiírt, vagy e-mailben elküldött pályázati anyagot várunk, amin bemutatásra kerül, hogy a gyermek, vagy gyermekek hogyan segítenek egymásnak, illetve másoknak.

 

FONTOS!

Ne egy korábbi rajzzal, vagy cselekedettel történjen a nevezés, hanem a pályázó találjon ki valami újat és most rajzolja le, vagy most lásson hozzá a véghezviteléhez!

 

KATEGÓRIÁK:

Mivel a gyermekek korosztályukból fakadóan különböző alkotásokat készítenek, így több kategóriát indítunk:

  • óvodai,
  • általános iskolai alsó,
  • általános iskolai felső,
  • középiskolai pályamunkákat.

 

ELISMERÉS, DÍJAZÁS:

Minden induló és a díjátadón személyesen megjelenő ünnepélyes keretek között oklevelet kap! Minden pályázó számára, akik a díjátadón nem tudnak résztvenni, e-mailben küldjük el oklevelét elektronikus, kinyomtatható formában.

Óvodai vagy iskolai csoportos pályázók esetén oklevelet készítünk az óvodának, iskolának is, melyet a fentiekhez hasonló módon juttatunk el.

 

“Legjobbak a jó között” díjak

A zsűri által legjobbnak ítélt pályamunkák alapján az első 500 pályázót az oklevélen felül külön ajándékkal, vagyis különdíjjal lepjük meg, elismerve őket, mint a legjobbak a jók között pályázók. 

Pályamunkák beküldése

Az elkészült pályamunkákat, regisztrálást követően, a következő elérhetőségekre várjuk

2021. április 30.-ig

A beküldött pályamunkákat a Díjátadó Gálánkon kiállításra kerülnek,
így az alkotásokat a Virágozz és Prosperálj Közhasznú Alapítvány
1625 Budapest, Pf. 67.-es címére várjuk.
A videókat pedig a palyazat@azutaboldogsaghoz.hu e-mailre kérjük.

 

A pályázat beküldése előtt az alábbi linken történő regisztráció szükséges.  A regisztráció nagyon fontos, mert ez alapján tudjuk azonosítani a pályamunkákat, az eredményeket jelezni és elhívni az ünnepélyes díjátadóra."

Regisztráció a pályázatra: ITT

 

 

« Vissza
Naptár

          Az EFOP 1.4.1-15 Integrált gyermekprogramok szakmai támogatása című projektet megvalósító szervezetek

          

                         A Gyerekesély projekt korábbi időszakainak megvalósító szervezetei

  

A MÁLTAI GYEREKESÉLY PROGRAMRÓL

A Szeretetszolgálat 2010 őszén kapott felkérést, hogy kapcsolódjon be a térségi Gyerekesély projekteket kiemelt kísérő program munkájába, amelynek az utóbbi években az volt a feladata, hogy támogassa és végigkísérje a 2012-ben pályázó kistérségek projektjeinek előkészítését és megvalósítását. Az MMSZ felelősségi körébe nyolc kistérség tartozott, az ország három régiójából: az Abaúj-Hegyközi, a Bodrogközi, az Encsi (Észak-magyarországi régió); a Fehérgyarmati, a Vásárosnaményi (Észak-alföldi régió); valamint a Barcsi, a Kadarkúti és a Sellyei (Dél-dunántúli régió) s az ezekben található 238 településen kb. 180 ezer ember él, köztük több mint 40 ezer gyermek. 2016-tól 31 járás kísérésébe fogott a Szeretetszolgálat partnereivel, ahol több mint 700 településen mintegy 1 millió lakos él, akik közül csaknem 200 ezer gyerek.

Kistérségi Gyerekesélyek 2015 ©
Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gyerekesély Program
Telefonszám: +36 1 391-4750                                  
E-mail: gyerekesely@maltai.hu
Cím: 1125 Bp. Szarvas Gábor út 58-60. 
                                                                A TÁMOP-5.2.1-12/1-2012-0001, Gyerekesély program
                                                   keretében létrejött oldal, melyet az EFOP-1.4.1-15-2016-00001
                                         Integrált gyermekprogramok szakmai támogatása projekt működtet.  
                        Korábbi honlapunk a https://sites.google.com/site/523help/ oldalon érhető el.