Aktualitások
Iskolai szociális munkás képzés
2021-03-22
"Az óvodai és iskolai szociális munka elsődleges célja a köznevelési intézményekkel jogviszonyban álló gyermekek veszélyeztetettségének megelőzése, a családok segítése és pedagógusok nevelő munkájának segítése. Épp ezért az egyik legnagyobb hangsúlyt a szociális munkások tevékenységében a prevenciónak kell kapnia, fókuszban az egészségfejlesztésben való közreműködésben, a függőségek kialakulásának megelőzésében, az iskolai lemorzsolódás és az iskolai erőszak megelőzésében, csökkentésében.
A hallgatóink ismereteket kapnak a társszakmák kompetenciájáról, dilemmájáról, amely segítheti saját szakmai határaik kialakításában, a koordinációban. A kommunikáció és konfliktuskezelő készségek fejlesztésével segítséget kapnak a szakemberek a kialakult konfliktushelyzetek kezelésében és ők is segítséget nyújthatnak a gyermekeknek, családoknak és pedagógusoknak a hatékony együttműködés elérésében."
Forrás és további információ ITT
Segélyvonal anyáknak
2021-03-19



Ubuntu - A Szociális Munka Világnapja
2021-03-12
A Szociális Munkások Magyarországi Egyesülete (SZMME) online szakmai programmal ünnepli a Szociális Munka Világnapját 2021. március 16.-án, kedden 18:00-19:45 között ezen a linken.
A programban (többek közt) közös beszélgetés lesz az oltakozás szakmai, etikai, munkajogi, technikai és érzelmi kérdéseiről.
Forrás: FB esemény
Radikalizáció megelőzése az ifjúsági munka során - Workshop
2021-03-11
Lángok marták, kezek segítették
2021-03-10
Tyukodon a Szabadság téren 2021. 01. 15-én hajnalban tűz ropogása ébresztette a környékbelieket. A két gyermekes családot álmában érte a szerencsétlenség. A szomszédok segítségével még a Tűzoltóság kiérkezése előtt sikerült megfékezni a lángok terjedését, ezzel megmenteni a család otthonának egy részét. A tetőszerkezet fele és a berendezés jelentős része odaveszett, egy szoba füstös, de lakható állapotban maradt meg. Személyi sérülés szerencsére nem történt, de a család ingatlanában, javaiban komoly károk keletkeztek.
A települési önkormányzat anyagi támogatása mellett, a Tyukodi Közösségi Ház (EFOP-1.4.2.-16-2016-00016 Gyerekesély Program keretében működő) munkatársainak a koordinálásával, Tyukod Nagyközség Roma Nemzetiségi Önkormányzata és önkéntes segítők bevonásával sikerült helyreállítani a tető nagy részét. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat ágyakat, szobabútorokat, székeket, szőnyegeket, ruhákat, használati eszközöket adományozott. A Gyerekesély Program Krízis alapjából új konyhabútor került beszerzésre. Ezen túl a Gyermekjóléti Szolgálat és több helyi lakos is segítette a bajba jutott családot.
A romák egyenlőségéről, társadalmi befogadásáról
2021-03-08
"Az Európai Unió Tanácsa a romák egyenlőségéről, társadalmi befogadásáról és részvételéről ajánlást adott ki 2021. március 2-án. Az ajánlás szerint az Unió tagállamai felé elvárás, hogy tegyenek fokozott erőfeszítéseket olyan intézkedések elfogadására és végrehajtására, amelyek az egyenlőség előmozdítására, a megkülönböztetés és a cigányellenesség, továbbá a társadalmi-gazdasági kirekesztés, illetve ezek kiváltó okainak hatékony megelőzésére és leküzdésére irányulnak. Ehhez kapcsolódóan az ajánlás részletes célkitűzéseket fogalmaz meg, de az eddigieknek megfelelően, a szubszidiaritás elvét szem előtt tartva a részletes intézkedések kidolgozását a tagállamokra bízza."
Ajánlás: ITT
Forrás: ITT
Provokatív coaching online képzés
2021-03-08
A provokatív coaching gyors, hatékony, a humor erejét is használó kommunikációs eszköz, amely a nyilvánvaló dolgok őszinte kimondásával szinte azonnali változást idéz elő. A coaching és terápiás irányzatok jelentős része túlságosan megértően, óvatosan reagál az ügyfél panaszaira, ezzel elnyújtja a megoldást és változást hozó folyamatot. A provokatív stílus és coaching módszerével azonban képesek vagyunk a lehető legrövidebb időn belül kimozdítani az ügyfelet a megrekedt állapotból, hogy a megoldás irányába indulhasson.
A nevetés sok bajra gyógyír, ezt mindenki tudja. Sokan azonban úgy gondolják, hogy a munka közben nincs helye. Ez azonban hatalmas tévedés! A provokatív stílus segítségével beemelheted a humort is a mindennapi konfliktusaid megoldásába és a munkádba, továbbfejlesztheted kommunikációs készséged. Hamar rájössz majd, hogy a vidámság hatékonyabbá tesz, hiszen felbátorít és szabadjára engedi a fantáziád is!
A tréninget ajánlják vezetőknek, pszichológusoknak, pedagógusoknak, szociális munkásoknak, mindazoknak, akik eddig a "rövidebbet húzták" és kényelmetlen kommunikációs helyzeteket éltek át, holtpontra jutottak bizonyos kapcsolataikban, és szeretnének helytállni, vidáman reagálni.
A Provokatív coaching bevezető képzés 2021.március 20-án kerül megrendezésre online zoom-on keresztül. Forrás, további információ és jelentkezés ITT
KÖNYVBEMUTATÓ - Szalai Júlia: A nem polgárosuló középosztály
2021-03-08
Társadalomtudományi Kutatóközpont 2021.03.23-án kedden 16 órától online Könyvbemutatót szervez. A könyvet bemutatja Somlai Péter (ELTE TáTK) és Huszár Ákos (TK SZI), Moderátor: Takács Judit (TK SZI).
Kutyás terápiás foglalkozásvezető képzés Miskolcon
2021-03-07
Lakos Judit, szakvizsgázott gyógypedagógus, kutyás terápiás foglalkozásvezető szervez 2021. március 27-28., szombat 10:00-18:30-ig, vasárnap 09:00-15:00 között „A kutyás terápia fejlesztési lehetőségei óvodásoknak és kisiskolásoknak” elnevezésű képzést, mely a (277/1997.(XII.22.) kormányrendelet a pedagógusok továbbképzéséről értelmében 30 kreditpontként beszámítható.
Az oktatási intézmény be tudja emelni az állatasszisztált foglalkozást, mint alternatív pedagógiai programot a szakmai protokolljába, így tudja intézménye repertoárját szélesíteni, ezáltal mind szakmai, mind pedig kollégái körében oktatási színvonalát emelni. A képzés a különböző területeken dolgozó szakemberek számára kínál gyakorlatias, munkájuk során azonnal hasznosítható tudást, legyen szó gyógypedagógusról, pedagógusról, pedagógiai tevékenységet folytató szakemberről, védőnőről, szociális területen dolgozó kollégáról.
Forrás és további információ: FB esemény
Online kerekasztal megbeszélés a tankötelezettség témakörében
2021-03-02
A Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete 2021. március 20-án, 10.00-12.00 óra között online kerekasztal megbeszélést szervez. A program a 2020 őszétől hatályba lépett hat évesek kötelező iskolakezdésére vonatkozó szabályozás témakörével összefüggésben az iskolaérettség megítélésének kérdéseit kívánja megvitatni. A felvezető előadás után a meghívottak ismertetik a témával kapcsolatos álláspontjukat. Ezt követően lehetőség nyílik bárki számára saját véleményének, meglátásának megosztására, és várjuk a témával kapcsolatosan felmerülő problémákra vonatkozó tapasztalatokat, javaslataikat.
A program jelenlegi járványügyi helyzet miatt – online platformon, a TEAMS segítségével kerül megrendezésre. A vendégek belépéséhez meghívót küldünk ki, ezért előzetes regisztrációra van szükség. Részvételi szándékokat kérik küldjék el a gyppszichoszekc@gmail.com címre. Egy héttel az esemény előtt emlékeztető e-mail-t küldenek a szervezők. Előzetes jelentkezés nélkül az eseményhez nem fognak tudni csatlakozni.
Forrás és további információ: MAGYE