Aktualitások
HOGYAN BESZÉLGESSÜNK JÓL AZ ONLINE TÉRBEN? - Kézikönyv online találkozók szervezéséhez és moderálásához
2021-06-30
A Covid19 járvány miatt átalakult az életünk. Az egyik meghatározó változás, hogy meg kellett tanulnunk személyes találkozások nélkül működtetni a szervezeteinket, vagyis a megbeszéléseink és a nyilvános és közösségi eseményeink is átkerültek az online térbe.
Az online működést sokan kényszerből tanultuk meg, de vannak olyan előnyei, amik miatt mi a járványtól függetlenül a jövőben is biztosan tartunk online programokat. Sokaknak ez a forma hozzáférhetőbb: sok olyan képzésrésztvevő jutott el hozzánk kistelepülésekről, mozgáskorlátozott emberként vagy kisgyerekes szülőként, akik a hosszabb, személyesen tartott képzéseinken nem tudtak volna részt venni. Az ingyenesen letölthető online moderálási kézikönyv tartalmazza a Közélet Iskolájában az elmúlt egy évben felhalmozott tapasztalatainkat, amelyekre a saját találkozóink során, más szervezetek stratégiai tervezésének vezetésével vagy a képzéseink online megtartásával tettünk szert.
Forrás és további információ: Közélet iskolája
Online interdiciplináris tanulócsoport
2021-06-18
Feldmár András és Büky Dorka két hetes online interdiciplináris tanulócsoportja mindazoknak, akik szeretnének megismerkedni a reziliencia fogalmával.
A Reziliencia tanulócsoportban 14 napon keresztül, naponta újabb és újabb résztémában mélyednek el, egy zárt Facebook csoportban. Minden nap 18 órakor lesz megtekinthető az újabb anyag, amelyben Feldmár Andrással készült videók, a tárgyhoz tartozó információk, gyakorlatok, leckék vannak, a csoportban pedig lehetőséged van mindezekről eszmét cserélni a többiekkel. A két hetes tanulócsoportban két alkalommal élő beszélgetés van Andrással a Zoom segítségével.
Civilek segítségnyújtása a járvány alatt
2021-06-18
Hogyan lehet hatékonyan segítséget nyújtani rászorulóknak a járvány alatt?
Hogyan segítsük a gyászolókat?
2021-06-14
Ne féljünk mások könnyeitől - Hogyan segítsük gyászoló barátainkat és hozzátartozóinkat? címmel Chris Paul könyve a segíti a gyászolók támogatását.
Legtöbbünknek valódi gondot okoz, hogy hogyan közeledjünk a gyászolókhoz. Félünk, hátha rosszul csinálunk valamit, hogy nem találjuk a helyzethez illő szavakat. Hogyan köszönjünk a kolléganőnknek, aki a férje halála után újra munkába áll? Hogyan viselkedjünk a szomszédunkkal, akinek nemrég halt meg a fia? Mihez kezdjünk, ha ismerősünk állandóan a halott gyerekéről szeretne beszélni? Ami magától értetődik, az az, hogy mindig hallgassuk meg a gyászolót, mutassunk érdeklődést az elhunyt iránt. Merjünk kérdéseket feltenni, ha valaki sírva közli velünk: "Nem is tudom, mit kéne tennem, hogy kibírjam az életet." Soha ne hagyjuk magukra a gyászolókat!
Gyászterapeutáknak, szociális és egészségügyi területen dolgozóknak, és mindazoknak, akik többet szeretnének tudni arról, hogy mi az, amivel valóban segíthetnek gyászoló embertársaiknak nehéz helyzetükben.
Forrás és további információ: lira.hu
Állami segítségnyújtás a családon belüli erőszak áldozatai számára
2021-06-10
A Hintalovon Alapítvány Gyermekjogi Központja összegyűjtötte a családon belüli erőszak áldozatai számára az állam által biztosított és igénybe vehető szolgáltatásokat. A lista elérhető itt.
Forrás és további információ: Hintalovon Alapítvány
Forrás Élménypedagógiai Konferencia - Járt utat a járatlanért...
2021-06-10
2021. július 22-23-án Hatvanban a Forrás konferencián az ifjúsági munka számtalan területének szakértői tartanak workshopokat a legszínesebb, leghatékonyabb módszerekről, amelyeket sikerrel alkalmaznak a fiatalokkal való munkájuk során. A konferencia középpontjában az élménypedagógia és a tapasztalati tanulás eszközei állnak, ezen kívül változatos pszichológiai és neveléstudományi, vagy akár művészet- illetve állatterápiás módszert ismerhetnek meg az érdeklődők.
A szakmai fejlődési lehetőségek biztosítása mellett célunk, hogy a hozzánk látogatók feltöltődhessenek a programjainkon, inspiráló és tanulságos saját élményeket gyűjtsenek, illetve hogy játékosan, szabadon kapcsolódhassanak egymáshoz, és kötetlenül eltöltsenek egy kis időt egy lelkes szakmai közösségben. Hiszünk abban, hogy a kihívásokkal történő szembenézések rengeteg erőforrás megmutatkozását teszi lehetővé. Így a Forrás mottója mindenkit a saját tanulásának és fejlődésének múzsája: Járt Utat a Járatlanért…
Forrás, további információ és részletes program: forraskonferencia.hu
Sport, mint az integráció eszköze konferencia
2021-06-10
Az Oltalom Sportegyesület a IX. Kerület Ferencváros Önkormányzata társszervezésében a 2021 Európa-bajnokság hivatalos kísérő rendezvényeként Youth Forumot (Ifjúsági Fórumot) hirdet: Közösségépítés eszköze és módszere valamint a rasszizmus és gyűlöletbeszéd a futballpályán témában.
Forrás és további információ: FB esemény
Hajléktalan élethelyzetű nők online konferencia
2021-06-10
A háromnapos online konferencia az Erasmus+ Hajléktalan élethelyzetű nők című projektjének keretében valósul meg. A programban részt vevő szervezetek a hajléktalan élethelyzetben élő nők támogatásával kapcsolatos tapasztalataikat és jó gyakorlataikat osztják meg egymással.
Forrás és további információ: FB esemény
Lépj fel! Közösségi fórum
2021-06-10
Elsődleges célunk a fiatalok és a döntéshozók közötti párbeszéd megteremtése, valamint a fiataloktól érkező problémák összegyűjtése, azokra megoldási javaslatok kidolgozása, és becsatornázása a döntéshozók irányába.Az újrainduló projekt alatt a megyei ifjúsági napok mellett SZAKMAI MŰHELYEKBEN szeretnénk folytatni a munkát. A szakmai műhelyek célja a korábban megfogalmazott javaslatok részletesebb kidolgozása, azokhoz kapcsolódó konkrét megoldások elkészítése, a témához kapcsolódó újabb javaslatok és problémák feltárása. A szakmai műhelyek a NYITÓKONFERENCIÁN alakulnak meg Szegeden, június 19-20. között.
Forrás: FB esemény
Mentálhigiéniás kiadvánnyal segíti a pedagógusok munkáját az UNICEF
2021-06-08
COVID-19: Visszatérés az iskolába” című kiadvánnyal segíti a tanárok és az iskolai vezetők munkáját az UNICEF Magyarország. A kisokos gyakorlati tippekkel és tanácsokkal szolgál a pedagógusok számára, hogy a szakemberek időben felismerjék azokat a jeleket, amelyek gyermekbántalmazásra vagy mentális problémákra utalnak és minél hatékonyabban válaszolhassanak a gyermekvédelmi kihívásokra. A gyerekek a pandémia csendes áldozatai, sok bántalmazási ügy vagy mentálhigiéniás kérdés az iskolába való visszatéréskor kerülhet felszínre.
A dokumentumból a szakemberek részletesen megismerhetik, hogy milyen testi, valamint magatartásbeli jelei vannak, ha egy gyereket fizikai, szexuális, vagy verbális erőszak ért. Emellett a pedagógusok, valamint az iskolai vezetők gyakorlati tippeket, tanácsokat kapnak a helyzetek kezeléséhez. Sok olyan gyermek is van, akit nem ért ugyan bántalmazás, azonban a széthulló iskolai közösségek, vagy a visszatérés okozta stressz, az otthoni és a személyes problémák olyan mentális terhet raknak a gyermekekre, amelyek kezeléséhez a szakembereknek is segítségre lehet szükségük. Az anyagban megtalálhatók azon szervezetek, hivatalok elérhetőségei is, amelyek további támogatást tudnak nyújtani a pedagógusoknak, a gyerekeknek, valamint a családoknak.
Forrás és további információ: Unicef